Πολυπολιτισμικότητα και Διατροφή (Ιαπωνία)

Στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε επίσκεψη της Μορφωτικής Ακολούθου της Πρεσβείας της Ιαπωνίας στην Αθήνα,κας Εmi Mashiko,και του συνεργάτη της,κου Σοφοκλή Καραγιάννη,στις 24-2-2014. Η κα Μashiko και ο κος Καραγιάννης μίλησαν στους μαθητές της ΣΤ τάξης για τη διατροφική κουλτούρα των Ιαπώνων στα πλαίσια του Προγράμματος Αγωγής Υγείας «Πολυπολιτισμικότητα και Διατροφή σε Ελλάδα,Βρετανία,Γαλλία,Ιταλία,Ιαπωνία και Τουρκία».

Ευχαριστούμε τόσο τους επισκέπτες μας από την Ιαπωνική Πρεσβεία,όσο και τους μαθητές μας για την εξαιρετική παρουσία τους και,βέβαια,τον Σχολικό μας Σύμβουλο,κο Θ.Γούπο που μας τίμησε με την παρουσία του,τον Διευθυντή του Σχολείου μας και συμπαραστάτη στις δράσεις μας,κο Α.Μήνα,τον Υποδιευθυντή μας κο Κ.Τσόλη και τους  συναδέλφους μας,κα Καραπούλιου Αθανασία-ΠΕ19 και κο Π.Ράπτη-εκπ/κό Τ.Ε ,για την πολύτιμη βοήθειά τους στην παρουσίαση αυτής της δράσης.

Οι υπεύθυνες του Προγράμματος,

κα Ταμπάκη Χρυσούλα , κα Κουτλή Αθηνά- εκπ/κοί ΠΕ06