Υλοποιηση etwinning προγραμματος 2020-2021

28 Ιουνίου 2021

Ολοκλήρωση Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning με τίτλο MAKEYOUROWNCOUNTRY  (2020-2021)

eTwinning logo small

Με μεγάλη χαρά οι μαθητές της Ε τάξης (Ε1 & Ε2) στα πλαίσια του του μαθήματος της Αγγλικής Γλώσσαςκαι της Μουσικής ολοκληρώσαμε το Ευρωπαϊκό eTwinning πρόγραμμαμε τίτλο Makeyourowncountry .

Συνεργαστήκαμε κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς με σχολεία από Γαλλία, Πολωνία ,Ουκρανία και Τσεχία .

Και τι δεν κάναμε !!! Ocovid δεν σταμάτησε την eTwinning συνεργασία μας !!!!Κάναμε πολλές eTwinning συνεργατικές δραστηριότητες μαζί .

Φτιάξαμε και ψηφήσαμε με ηλεκτρονικές ψηφοφορίες για λογότυπα ,σημαία , όνομα της νέας διαδικτυακής μας χώρας. Παίξαμε το Mysteryportraitgame,γράψαμε ημερολόγιο /diary ,  φτιάξαμε billofrights , κάναμε video με ευχές ,κάναμε video για τις δραστηριότητες μας κατά την διάρκεια του lockdown ,τραγουδήσαμε όλοι το ίδιο τραγούδι (NationalAnthem) , γράψαμε συνταγές στα Αγγλικά !!!!!!

Ευχαριστούμε θερμά όλα τα συνεργαζόμενα Ευρωπαϊκά σχολεία στην  Πολωνία, Τσεχία,   Ουκρανία και Γαλλία .

Ευχαριστώ θερμά τον συνάδελφο της Μουσικής Αντρέα Χανιώτηγια την συνεργασία του στην υλοποίηση των μουσικών δραστηριοτήτων του προγράμματος.

Καλό Καλοκαίρι με υγεία και θετική ενέργεια !!!

Εκπ/κος Αγγλικής Γλώσσας