Ολοκλήρωση Ευρωπαϊκού eTwinning προγράμματος με τίτλο Young Wriiters

Με πολύ χαρά  οι μαθητές της έκτης τάξης (ΣΤ1 και ΣΤ2 σχολικό έτος 2021-22) του 12ου Δημοτικού σχολείου Αττικής ολοκληρώσαμε το  eTwinning έργο  με τίτλο:
YOUNG WRITERS (Νέοι Συγγραφείς)
στα πλαίσια των μαθήματων της Αγγλικής Γλώσσας και της Μουσικης  έχοντας πραγματοποιήσει ποικίλες συνεργατικές και διαθεματικές δραστηριότητες.
Συνεργαστήκαμε και συγγράψαμε μαζί με μαθητές από Φιλανδία ,Πολωνία ,Ουκρανία  , Τσεχία και Τουρκία  6 διαφορετικές ιστορίες στην Αγγλική Γλώσσα  Οι συνεργατικές ιστορίες μας ήταν μια περιπέτεια adventure story ) , μια ταξιδιωτική ιστορία ( travel story), μια ιστορία επιστημονικής φαντασίας (science fiction story) και μια αστυνομική ιστορία (detective story),και ένα παραμύθι (Fairy tale ). Επίσης δημιουργήσαμε μια συνεργατική συλλογή ποιημάτων στα Αγγλικά  με θέμα  την ΕΙΡΗΝΗ  & ένα συνεργατικό comics.

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς από  τα συνεργαζόμενα Ευρωπαϊκά σχολεία στην  Πολωνία, Τσεχία,   Ουκρανία και Φιλανδία και Τουρκία .

Στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να διαβάσετε τα συνεργατικά ebooks που φτιάξαμε μαζί με τα Ευρωπαϊκά σχολεία .
Sharing is caring !!
Ελπίζουμε να τα απολαύσετε !!
Καλή ανάγνωση   !!!

Η Εκπ/κος Αγγλικής Γλώσσας (ΠΕ06)