ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ 12 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ

Στα πλαίσια της συμμετοχής μας στο Ευρωπαϊκό  Προγράμμα eTwinning  με δύο έργα (projects) και στα πλαίσια  του μαθήματος των Αγγλικών,οι μαθητές της έκτης τάξης του 12 Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου Αττικής συμμετείχαν στις ακόλουθες τηλεδιασκέψεις κατά το μήνα Φεβρουάριο2016.

Σκοπός των τηλεδιασκέψεων είναι η καλύτερη εξάσκηση της Αγγλικής γλώσσας, η γνωριμία με  τον πολιτισμό και την κουλτούρα άλλων χωρών και η ανάπτυξη των επικοινωνιακών δεξιοτήτων των μαθητών μας.

• 1/2/2016 Τηλεδιάσκεψη -συνέντευξη με το 37 Νηπιαγωγείο Λάρισας,ΕΛΛΑΔΑ
  • 15/2/2016 Τηλεδιάσκεψη(MYSTERYSKYPE) με το IISS "G.DaVigo-NicolosodaRecco", Rapallo (GE), Italy ΙΤΑΛΙΑ
  • 18/2/2016 ΤηλεδιάσκεψημετοBilopilliaspecializedschool#1,UkraineΟ ΥΚΡΑΝΙΑ
  • 23/2/2016 Τηλεδιάσκεψη(MYSTERY SKYPE) μετοC.P. JosefaAmaryBorb?n, ZaragozaSpain ΙΣΠΑΝΙΑ
  • 11/4/2016Τηλεδιάσκεψη (MYSTERYSKYPE) μετοINS Rovira-Forns, Santa Perp?tua de Mogoda
    Spain
    ΙΣΠΑΝΙΑ

Ευχαριστούμε πολύ τα συνεργαζόμενα σχολεία και τον Διευθυντή μας κ. Αθανάσιο Μήνα για την υποστήριξη και ενθάρρυνση της προσπάθειάς μαςκαι τον καθηγητή της Πληροφορικής κ. Χατζηστέργο Σεβαστιανό για την ευγενική παραχώρηση του εργαστηρίου της Πληροφορικής.

Η Εκπαιδευτικός της Αγγλικής Γλώσσας (ΠΕ06 )

ΕΛΛΑΔΑ/ΟΥΚΡΑΝΙΑ

ΕΛΛΑΔΑ/ΙΤΑΛΙΑ