eTwinning project 2016-17 LEARNING ADVENTURES WITH MULTICULTURAL MYSTERY SKYPE (2016-2017)

Μία χρονιά γεμάτη περιπέτεια στο 12 Δημοτικό σχολείο Ηρακλείου Αττικής

με το eTwinning project LEARNING ADVENTURES WITH MULTICULTURAL MYSTERY SKYPE (2016-2017)

Με χαρά ολοκληρώσαμε και φέτος το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα etwinning με τίτλο  LEARNING ADVENTURES WITH MULTICULTURAL MYSTERY SKYPE που υλοποιείται στο μάθημα της Αγγλικής γλώσσας  έχοντας πραγματοποιήσει  8 τηλεδιασκέψεις  με σχολεία από Φιλανδία ,Λιθουανία, Πολωνία ,Τουρκία και Ουκρανία .

Και τι δεν κάναμε!!!!Παίξαμε στα Αγγλικά MYSTERY SKYPE , κάναμε chat με παιδιά της ίδιας ηλικίας σε άλλες χώρες ,παρουσιάσαμε την πόλη μας ,τραγουδήσαμε στα Αγγλικά ,Ελληνικά, Φιλανδικά και Ουκρανικά ,γιορτάσαμε μαζί  την Παγκόσμια Ημέρα κατά του Ρατσισμού. Δημιουργήσαμε το etwinning δέντρο με τις σημαίες και τα έθιμα στην είσοδο του σχολείου μας ?..φτιάξαμε smileboxes, ιστορίες σε ebooks με τα συνεργαζόμενα σχολεία?..κάναμε penfriends   ?..δημιουργήσαμε ψηφιακή παρουσίαση για την χώρα μας και quiz και τα στείλαμε στους νέους μας φίλους ?..

μα πάνω από όλα ανοίξαμε  την τάξη μας σε άλλα συνομίληκα παιδιά από άλλες χώρες και διασκεδάσαμε επικοινωνώντας μαζί τους.

Συγχαρητήρια παιδιά και Καλή συνέχεια στο γυμνάσιο με new learning adventures!