Εθνικές και Ευρωπαικές ετικέτες eTwinning

Εθνική Ετικέτα Ποιότητάς για το eTwinning project Young Writers (2021-22)

We did it !!!We did it !!!

Με μεγάλη χαρά παραλάβαμε και φέτος μια νεα διάκριση ,μια νεα ετικέτα ποιότητας για την συμμετοχή των μαθητών της έκτης τάξης (ΣΤ1 & ΣΤ2 σχ.έτος 2021-22 ) του 12 Δημοτικού Σχολείου Ηρακλειου Αττικής στο Ευρωπαϊκό eTwinning έργο με τίτλο Young Writers .

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που συνεργάστηκαν στα πλαίσια του μαθήματος της Αγγλικής Γλωσσάς από  Ελλάδα , Πολωνία ,Τσεχία ,Ουκρανία ( για οσο διάστημα μπορούσαν ) και Τουρκία !!!

Ευχαριστώ θερμά ολους  τις/τους  συναδέλφους που συνεργάστηκαν για την υλοποίηση των δραστηριοτήτων !!

Together we can make a difference !!!Thank you eTwinning !!!

Καλή και δημιουργική χρονιά σε μικρούς & μεγάλους !!!

Χρυσουλα Ταμπάκη

Εκπ/κος Αγγλικής Γλώσσας (ΠΕ06)

28 Ιουνίου 2021

Ολοκλήρωση Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning με τίτλο MAKE YOUR OWN COUNTRY   (2020-2021)

Με μεγάλη χαρά οι μαθητές της Ε τάξης (Ε1 & Ε2) στα πλαίσια του του μαθήματος της Αγγλικής Γλώσσας και της Μουσικής ολοκληρώσαμε το Ευρωπαϊκό eTwinning πρόγραμμα με τίτλο Make your own country .

Συνεργαστήκαμε κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς με σχολεία από Γαλλία, Πολωνία ,Ουκρανία και Τσεχία .

Και τι δεν κάναμε !!! O covid δεν σταμάτησε την eTwinning συνεργασία μας !!!!Κάναμε πολλές eTwinning  συνεργατικές δραστηριότητες μαζί .

Φτιάξαμε και ψηφήσαμε με ηλεκτρονικές ψηφοφορίες για λογότυπα ,σημαία , όνομα της νέας διαδικτυακής μας χώρας. Παίξαμε το Mystery portrait game ,γράψαμε ημερολόγιο /diary ,  φτιάξαμε bill of rights , κάναμε video με ευχές ,κάναμε video για τις δραστηριότητες μας κατά την διάρκεια του lockdown ,τραγουδήσαμε όλοι το ίδιο τραγούδι (National Anthem ) , γράψαμε συνταγές στα Αγγλικά !!!!!!

Ευχαριστούμε θερμά όλα τα συνεργαζόμενα Ευρωπαϊκά σχολεία στην  Πολωνία, Τσεχία,   Ουκρανία και Γαλλία  .

Ευχαριστώ θερμά τον συνάδελφο της Μουσικής Αντρέα Χανιώτη για την συνεργασία του στην υλοποίηση των μουσικών δραστηριοτήτων του προγράμματος.

Καλό Καλοκαίρι με υγεία και θετική ενέργεια !!!

Εκπ/κος Αγγλικής Γλώσσας

Φίλτρο Τίτλου     Προβολή #